Qualifier Round 1 Race Lineup
1
Novice (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CARSEN BILLE
2 2MITCH NOYES
3 3JUSTIN VISSER
4 4KYLE FREIMUTH
5 5KENNEDY BILLE
6 6ALEX BILLE
7 7JUN VILLARUZ
2
Stock Short Course (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JASON BUNNELL
2 2MICHAEL LINDQUIST
3 3ROB HEISE
4 4ADAM GRATZ
5 5ANDY KAHRS
6 6CHUCK BILLE
7 7BILL COLLINS
8 8KRAIG KRAMBS
3
Stock Short Course (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1NICK BILLE
2 2MATT BRANDENBURG
3 3ADAM DETHIER
4 4TIM KRUEGER
5 5NICK PETERS
6 6MARK DECHANT
7 7JAN PURFUERST
4
Stock Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MATT KOCOUREK
2 2ERIC KRIVITZ
3 3JEREMY ANSTEDT
4 4SO UGLY
5 5ANDREW SCHULZ
6 6JEFF JEPSEN
5
Stock Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1NEXUS
2 2TODD FILTER
3 3JAMES POLESKE
4 4IAN SCHULTZ
5 5COLIN HEISE
6 6DAVE RYNDERS
6
21.5 Spec Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LOGAN POHLHAMMER
2 2CORY MATYE
3 3BRIAN POHLHAMMER
4 4KADEN KAHRS
5 5SHAWN ROTHE
7
21.5 Spec Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ERIC TATE
2 2LARRY WRIGHT IV
3 3COLIN KRIVITZ
4 4BRIAN COOK
5 5JAY HEISE
6 6DAVE RYNDERS
8
4wd 13.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1IAN SCHULTZ
2 2SHAWN ROTHE
3 3GREGORY TENNIES
4 4LOGAN POHLHAMMER
5 5KYLE KOCOUREK
6 6BRIAN JAEGER
7 7CODA JEPSEN
9
4wd 13.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1FRANK KRIVITZ
2 2TODD FILTER
3 3JAMES POLESKE
4 4CJ WEISSENBERGER
5 5TIM KRUEGER
6 6ANDREW SCHULZ
7 7JEFF JEPSEN
10
Modified Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1KYLE KOCOUREK
2 2BRIAN JAEGER
3 3GREGORY TENNIES
4 4TYLER WHITT
5 5RANDY KONRUFF
11
4x4 Short Course (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1KRAIG KRAMBS
2 2NATE MARTIN
3 3KADEN KAHRS
4 4MARK DECHANT
5 5CHUCK BILLE
12
4x4 Short Course (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RED ROCKET
2 2JERRY KLINGBEL
3 3LARRY WRIGHT IV
4 4NICK PETERS
5 5NICK BILLE
Event Stats & Details
Race Track Off-Road Track
Registrations Entries: 71
Drivers: 53
Total Race Laps 3,399
Total Race Time 18 hours, 25 minutes, 51 seconds
close X