Qualifier Round 2 Race Lineup
1
Novice (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MITCH NOYES
2 2KYLE FREIMUTH
3 3JUN VILLARUZ
4 4CARSEN BILLE
5 5ALEX BILLE
6 6KENNEDY BILLE
7 7JUSTIN VISSER
2
Stock Short Course (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ADAM GRATZ
2 2MICHAEL LINDQUIST
3 3JASON BUNNELL
4 4ANDY KAHRS
5 5ROB HEISE
6 6CHUCK BILLE
7 7KRAIG KRAMBS
8 8BILL COLLINS
3
Stock Short Course (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1NICK PETERS
2 2MATT BRANDENBURG
3 3NICK BILLE
4 4TIM KRUEGER
5 5ADAM DETHIER
6 6JAN PURFUERST
7 7MARK DECHANT
4
Stock Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ERIC KRIVITZ
2 2MATT KOCOUREK
3 3JEREMY ANSTEDT
4 4JEFF JEPSEN
5 5SO UGLY
6 6ANDREW SCHULZ
5
Stock Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1TODD FILTER
2 2JAMES POLESKE
3 3COLIN HEISE
4 4NEXUS
5 5IAN SCHULTZ
6 6DAVE RYNDERS
6
21.5 Spec Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LOGAN POHLHAMMER
2 2KADEN KAHRS
3 3BRIAN POHLHAMMER
4 4SHAWN ROTHE
5 5CORY MATYE
7
21.5 Spec Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DAVE RYNDERS
2 2COLIN KRIVITZ
3 3BRIAN COOK
4 4JAY HEISE
5 5ERIC TATE
6 6LARRY WRIGHT IV
8
4wd 13.5 Buggy (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GREGORY TENNIES
2 2KYLE KOCOUREK
3 3BRIAN JAEGER
4 4IAN SCHULTZ
5 5LOGAN POHLHAMMER
6 6SHAWN ROTHE
7 7CODA JEPSEN
9
4wd 13.5 Buggy (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1FRANK KRIVITZ
2 2CJ WEISSENBERGER
3 3TIM KRUEGER
4 4JEFF JEPSEN
5 5JAMES POLESKE
6 6ANDREW SCHULZ
7 7TODD FILTER
10
Modified Buggy (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GREGORY TENNIES
2 2TYLER WHITT
3 3RANDY KONRUFF
4 4BRIAN JAEGER
5 5KYLE KOCOUREK
11
4x4 Short Course (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1KADEN KAHRS
2 2CHUCK BILLE
3 3MARK DECHANT
4 4NATE MARTIN
5 5KRAIG KRAMBS
12
4x4 Short Course (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RED ROCKET
2 2NICK PETERS
3 3NICK BILLE
4 4JERRY KLINGBEL
5 5LARRY WRIGHT IV
Event Stats & Details
Race Track Off-Road Track
Registrations Entries: 71
Drivers: 53
Total Race Laps 3,399
Total Race Time 18 hours, 25 minutes, 51 seconds
close X